En doğudaki dağıtımında siyah çadır

Baluch ile ilişkili olan ve iran, trukmenistan, afghanistan ve pakistan’da (yer: eski bir San francisco çeşidinden) yaşayan göçebe timuri kabilesi, kışın evlerimizin yanında çadır kurduk. İlkbaharda geniş yelpazede sunulan yemekler kendimize aittir. Bunlar genellikle bir ziyaretçi odası, bir mutfak ve muharrem (“Harem” ibaresine benzer) denilen bayan mahalleri olarak ikiye katlanan bir erkek bölümünden oluşuyordu. Karşı kısım, kadın unsurları olup, 2 elementi bölen bir duvar vardır.

Arka bezlerin daha yeni yıllarda kullandıkları çadır verileri ile tamamlanmaktadır, çünkü görünüşe göre bunlar, İncille aralığından büyük ölçüde farklı değildir. Ancak bedevin çadırları sembollerden daha fazlasıydı. 50 keçi tipi saç çadırı ürünleri sunuyor. (le 14: 8; nü: 16: 26), bu çadırda iki açık çadır özellikle önemliyken, çadır ve “çadır moses” idi.

Bütün büyük aileler, yemeğini köydeki evlerden birine gelen misafirlerle paylaşmaya gelecekler. Tamamen yak saçlarından yapılmış olan tibetli siyah çadırlar, özellikle kil çadir duvarlarını çevreleyen ailenin deri esaslı torbalarıyla izole edildiğinde ısıtır. Burada ailesini izleyecek ve yolcuları geçmek için sabırsızlanıyor olacak. Birincil çadır direkleri yükseltmek, örneğin adamların çalışmasıydı, ancak çadır kulplarını sürmek normalde genç kızlar tarafından idam edildi.

“Çadırının yerini büyütün, çadır perdelerinizi genişletin, tekrar tutmayın, kordonlarınızı uzatın, kazıklarınızı güçlendirin” (Yeşaya 54: 2). Her zaman rüzgârdan uzak duran açık taraf, çadırın çeşitli bölümlerini birbirinden ayıran çok sayıda kata, dikey perdeler ile karmaşık tasarıma bölünmüş ek idi. Ortak shaikh, dört kutupla desteklenen, çadırın çatısını döndüren ideal bir dikdörtgen oluşturmak için yaklaşık olarak yetmiş fit uzunluğunda, belki de altı ekstra geniş malzeme şeritlerine sahipti.

Rüzgâr: Dibe oturan mandallarla sabitlenmiş sağlam ipler çadırı tutan kutupları destekledi. İncil durumlarda, daha büyük çadırlar asılı çadır bezleri vasıtasıyla ikiden daha az bölmeye ayrılmış görünmüyor. Deri esaslı çanta, çadırın çok arkasına yerleştirilir ve yanları yuvarlanır – tamsamba, tereyağı, peynir ve çay bu bagajın içinde saklanır.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *